środa, 9 sierpnia 2017

KAPITAN NAUKA. 100 zabaw. Pisz, rysuj, ścieraj i... baw się!

Moje dzieci uwielbiają gry, układanki, kreatywne książeczki oraz karty z różnego typu zadaniami od Kapitana Nauki. Ja również bardzo cenię ich ofertę nie tylko ze względu na ich edukacyjny walor, ale też dlatego, iż dzieci ciekawie spędzają czas, a matka ma chwilkę dla siebie. ;) ;)


Seria 100 różnorodnych zadań doskonali kompetencje matematyczne, logiczne i językowe (m.i.n. dzielenie wyrazów na głoski i sylaby), uczy klasyfikowania przedmiotów, pozwala ćwiczyć precyzję oraz spostrzegawczość.
Ćwiczenia zostały przygotowane przez doświadczonych pedagogów - wspierają rozwój grafomotoryczny, przygotowują do nauki pisania i czytania lub tez doskonalą te umiejętności. A dzięki specjalnemu, suchościeralnemu flamastrowi dołączonemu do zestawu, określone zadania można wykonywać wielokrotnie.


Dotychczas w tej serii ukazały się:
- 100 zabaw z robotem Eliotem (4-5 lat)
- 100 zabaw z królikiem Kazikiem (4-5 lat)
- 100 zabaw z koparką Barbarką (5-6 lat)
- 100 zabaw z lisem Fisem (5-6 lat)

W każdym zestawie znajduje się 30 (w zestawie z koparką Barbarką 36) dwustronnych zmywalnych kart, flamaster oraz książeczka.

100 zabaw z robotem Eliotem oraz 100 zabaw z królikiem Kazikiem, mimo iż są przeznaczone dla 4-5 latków, to spokojnie i młodsze dzieci, jak moja córka (3 i pół roku) z większością zadań powinny sobie potracić.

Dziecko doskonali kompetencje matematyczne (np. liczenie w zakresie 10), logiczne i językowe, uczy się klasyfikowania przedmiotów, pozwala ćwiczyć precyzję oraz spostrzegawczość. Ćwiczenia przygotowują do nauki pisania oraz wspierają rozwój grafomotoryczny.

Królik Kazik wprowadza  dzieci w świat zwierząt oraz roślin uprawnych i ozdobnych. Natomiast Robot Eliot przybliża świat kosmosu. Dzięki zabawom z kosmicznymi postaciami, pojazdami i obiektami dziecko uzupełnia wiedzę o Wszechświecie oraz będzie miało też okazję do sformułowania własnych wyobrażeń na jego temat.


100 zabaw z lisem Fisem oraz 100 zabaw z koparką Barbarką są przeznaczone dla dzieci, które potrafią już pisać i czytać oraz znają podstawowe zagadnienia matematyczne.

Koparka Barbarka przybliża świat produkcji, maszyn, mamy też tutaj znaki drogowe, zagadnienia związane z czasem oraz przemieszczaniem się.
Natomiast Lis Flis pokazuje dzieciom leśne zakamarki, gdzie poznają rośliny i zwierzęta, ćwicząc przy tym spostrzegawczość i precyzję.

Zadania wzbogacą słownictwo i pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Rozwijają kompetencje matematyczne, logiczne oraz językowe.

Zabawę z kartami uatrakcyjnią piękne, autorskie ilustracje Danki Fukowskiej, które przyciągną uwagę dzieci oraz zachwycą rodziców.


WARTO ZOBACZYĆ TEŻ:

11 komentarzy:

 1. Świetna seria, myślę że spodobałaby się mojej córeczce

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyglądają swietnie my mamy tylko te do nauki angielskiego ale czas to zmienic

  OdpowiedzUsuń
 3. ojej! ale sporo tego macie tam :))

  OdpowiedzUsuń
 4. O jaa genialne i super zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Młoda ma kilka zestawów dla młodszych dzieci,a teraz uczy sie z nich do testów w czasie roku szkolnego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. nauka przez zabawę ') To jest to ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne :) ja np wykreślanki lubię :D w sumie zabawa dla wszystkich :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne zestawy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. dzieci bawią się a jednocześnie uczą i kształtują wyobraźnię

  OdpowiedzUsuń
 10. dziś o 6 rano szukałam pomocy u Kapitan Nauka. Kiedy oko nie chciało mi się całkiem otworzyć dla mojej prawie rocznej córeczki, do łózeczka podłożyłam A kuku! kontrastowe obrazki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)