środa, 9 sierpnia 2017

KAPITAN NAUKA. 100 zabaw. Pisz, rysuj, ścieraj i... baw się!

Moje dzieci uwielbiają gry, układanki, kreatywne książeczki oraz karty z różnego typu zadaniami od Kapitana Nauki. Ja również bardzo cenię ich ofertę nie tylko ze względu na ich edukacyjny walor, ale też dlatego, iż dzieci ciekawie spędzają czas, a matka ma chwilkę dla siebie. ;) ;)


Seria 100 różnorodnych zadań doskonali kompetencje matematyczne, logiczne i językowe (m.i.n. dzielenie wyrazów na głoski i sylaby), uczy klasyfikowania przedmiotów, pozwala ćwiczyć precyzję oraz spostrzegawczość.
Ćwiczenia zostały przygotowane przez doświadczonych pedagogów - wspierają rozwój grafomotoryczny, przygotowują do nauki pisania i czytania lub tez doskonalą te umiejętności. A dzięki specjalnemu, suchościeralnemu flamastrowi dołączonemu do zestawu, określone zadania można wykonywać wielokrotnie.


Dotychczas w tej serii ukazały się:
- 100 zabaw z robotem Eliotem (4-5 lat)
- 100 zabaw z królikiem Kazikiem (4-5 lat)
- 100 zabaw z koparką Barbarką (5-6 lat)
- 100 zabaw z lisem Fisem (5-6 lat)

W każdym zestawie znajduje się 30 (w zestawie z koparką Barbarką 36) dwustronnych zmywalnych kart, flamaster oraz książeczka.

100 zabaw z robotem Eliotem oraz 100 zabaw z królikiem Kazikiem, mimo iż są przeznaczone dla 4-5 latków, to spokojnie i młodsze dzieci, jak moja córka (3 i pół roku) z większością zadań powinny sobie potracić.

Dziecko doskonali kompetencje matematyczne (np. liczenie w zakresie 10), logiczne i językowe, uczy się klasyfikowania przedmiotów, pozwala ćwiczyć precyzję oraz spostrzegawczość. Ćwiczenia przygotowują do nauki pisania oraz wspierają rozwój grafomotoryczny.

Królik Kazik wprowadza  dzieci w świat zwierząt oraz roślin uprawnych i ozdobnych. Natomiast Robot Eliot przybliża świat kosmosu. Dzięki zabawom z kosmicznymi postaciami, pojazdami i obiektami dziecko uzupełnia wiedzę o Wszechświecie oraz będzie miało też okazję do sformułowania własnych wyobrażeń na jego temat.


100 zabaw z lisem Fisem oraz 100 zabaw z koparką Barbarką są przeznaczone dla dzieci, które potrafią już pisać i czytać oraz znają podstawowe zagadnienia matematyczne.

Koparka Barbarka przybliża świat produkcji, maszyn, mamy też tutaj znaki drogowe, zagadnienia związane z czasem oraz przemieszczaniem się.
Natomiast Lis Flis pokazuje dzieciom leśne zakamarki, gdzie poznają rośliny i zwierzęta, ćwicząc przy tym spostrzegawczość i precyzję.

Zadania wzbogacą słownictwo i pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Rozwijają kompetencje matematyczne, logiczne oraz językowe.

Zabawę z kartami uatrakcyjnią piękne, autorskie ilustracje Danki Fukowskiej, które przyciągną uwagę dzieci oraz zachwycą rodziców.


WARTO ZOBACZYĆ TEŻ:

11 komentarzy:

 1. Świetna seria, myślę że spodobałaby się mojej córeczce

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyglądają swietnie my mamy tylko te do nauki angielskiego ale czas to zmienic

  OdpowiedzUsuń
 3. O jaa genialne i super zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Młoda ma kilka zestawów dla młodszych dzieci,a teraz uczy sie z nich do testów w czasie roku szkolnego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. nauka przez zabawę ') To jest to ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne :) ja np wykreślanki lubię :D w sumie zabawa dla wszystkich :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne zestawy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. dzieci bawią się a jednocześnie uczą i kształtują wyobraźnię

  OdpowiedzUsuń
 9. dziś o 6 rano szukałam pomocy u Kapitan Nauka. Kiedy oko nie chciało mi się całkiem otworzyć dla mojej prawie rocznej córeczki, do łózeczka podłożyłam A kuku! kontrastowe obrazki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)