wtorek, 18 lipca 2017

Dwoje. Anna Górecka i Andrzej Kopacki. Opowieść o dojrzałej i namiętnej miłości.

Ona prowadzi antykwariat, pełen niezwykłych przedmiotów, ma szaloną duszę, ceni sobie wolność i choć los nie szczędził jej różnych przykrych zdarzeń, jest też otwarta na nowe znajomości i namiętności. 
On, mężczyzna, po przejściach, niespełniony aktor i sportowiec, pogrążony w kryzysie, choć pragnie żyć lepiej i ciekawiej.

Heliodor i Luna. Oboje po pięćdziesiątce, wolni, w trakcie rozwiązywania problemów i tajemnic rodzinnych.

Co się stanie gdy spotka się kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością?

Dla obojga może to być niezwykła podróż, pełna namiętności, podczas której będą odkrywać swoje myśli i pragnienia. Mimo wielu problemów związanych z pracą, rodziną, z wyłaniającymi się demonami z przeszłości, ta znajomość będzie dla nich wspaniałą odskocznią od otaczającego ich świata. Połączyło ich niezwykłe, gdzie jest miejsca zarówno na wzajemny szacunek, jak i szaloną, fizyczną fascynację.


Książka jest napisana w dość intrygujący sposób – w formie listów, a może raczej pamiętnika, gdyż tych zapisków nikt tak naprawdę nie czyta.
Luna pisze do swojego zmarłego ukochanego, a Heliodor do mężczyzny, którego nazywa Wodzem. Zastępował mu niejako ojca, a obecnie przebywa w śpiączce, po dość poważnym wypadku.

Wiele scen możemy przeczytać z perspektywy kobiety i mężczyzny. Poznajemy punkt widzenia na daną sprawę z dwóch stron. Jest to dość ciekawe, choć może nie tak bardzo zaskakujące.

Powieść została podzielona na części - cztery pory roku. Z tym, że ostatnia, jesień, nie należy do Heliodora i Luny, ale do Karen i Maxa, zakochanych w sobie dziennikarzy, którzy piszą właśnie tę książkę.

Dwoje to ciekawie poprowadzona historia miłosna, z której wyłania się myśl, iż bez względu na to ile mamy lat oraz jakie doświadczenia za sobą, możemy przeżyć coś niezwykłego. Trzeba tylko podnieść wzrok, rozglądnąć się wokół, bo być może właśnie ktoś też spojrzał w naszą stronę. Nie przegapmy tej chwili.

Dwoje. Anna Górecka, Andrzej Kopacki
Wydawnictwo: Wielka Litera.
Liczba stron: 416
Data wydania: 10.05.2017

5 komentarzy:

 1. Love your post dear ^_^
  I'm following you, would you like to follow me back, I would be glad? ♥
  www.limitededitionlady.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytam tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię tego typu KSIĄŻKI - chętnie przeczytałabym i tę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam książkę bardzo podobną do tej, którą opisujesz, nie była w formie dzienników oraz były dwie pary z podobnymi przeżyciami ☺️
  www.rinroe.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo, moje klimaty! :) Ciekawie może wyglądać przedstawienie danych sytuacji z dwóch perspektyw, rzadko spotyka się taką formę w książkach :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)