środa, 3 maja 2017

NA RATUNEK. Gra planszowa dla dzieci w przystępnej cenie

"Dobra gra w dobrej cenie" to seria rodzinnych gier planszowych z Wydawnictwa Egmont. To cykl pomysłowych i atrakcyjnych gier w ciekawej szacie graficznej w bardzo przystępnej cenie (ok. 16-20 zł). Zostały specjalnie przygotowane dla tej serii przez polskich autorów.

„Na ratunek!” to gra typu memory, przeznaczona jest dla 2-4 osób, od 5 roku życia. Niemniej moja 3 letnia córka, która już od pewnego czasu wciągnęła się w świat planszówek, też w nią gra i rozumie zasady.

Zadaniem graczy jest wysyłanie pojazdów ratunkowych do różnych wypadków i zdobywanie punktów za udane akcje. Muszą się jednak wystrzegać fałszywych alarmów.

Dzieci rozwijają znajomość kolorów i kształtów. Ćwiczą pamięć, spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną, a przy okazji uczą się, jak reagować w niebezpiecznych sytuacjach.


Ilość elementów w opakowaniu:
- 16 kafelków pojazdów ratunkowych (po 4 dla każdego gracza)
- 24 kafelki wypadków (po 6 każdego rodzaju)
- 4 kafelki fałszywych alarmów
- 16 żetonów alarmu
- 4 znaczki zakazu
- instrukcja


Same kafelki z rysunkami można też wykorzystać do innych zabaw. Można je liczyć, segregować i układać. Przedstawione na rysunkach sytuacje są też świetnym pretekstem do rozmowy z dzieckiem o bezpieczeństwie i różnego typu zachowaniach z jakimi możemy się spotkać w życiu.

4 komentarze:

 1. Wydaje mi się, że mogłaby się spodobać mojemu siostrzeńcowi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja to w takie gry nie gram, ale fajne są i wyglądają ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gry planszowe są świetne, zarówno te dla dzieci jak i starszych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta gra wydaje być się całkiem ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)