sobota, 27 maja 2017

KAPITAN NAUKA: loteryjki i łamigłówki

Dzień dziecka już niedługo, dlatego dziś kolejna propozycja ciekawych prezentów dla najmłodszych, które bawią, ale jednocześnie uczą oraz wspomagają rozwój.


Kapitan Nauka. GRA LOTERYJKA. Świat (3+) oraz Zwierzęta (2+).

Loteryjka składa się z 6 prostokątnych, pięknie ilustrowanych, kolorowych plansz oraz 36 żetonów.
W loteryjce można grać na wiele sposobów, jednak podstawowa zasada jest taka sama – trzeba przyporządkować żetony do plansz i ułożyć je w odpowiednich miejscach na obrazku. Jest to gra z typu memory.
Można bawić się w nią samemu albo w większej grupie dzieci, gdzie np. każdy z graczy dostaje jedną, 2 lub 3 plansze i musi znaleźć pasujące do nich żetony. Można szukać ich na czas lub też odwrócić rysunkami do dołu i odkrywać żetony po kolei. Kto pierwszy ułoży wszystkie żetony na swoich planszach - wygrywa.
Trudność poszczególnych wariantów gry można zwiększać wraz z wiekiem dziecka. Ale już dwulatek, może korzystać z tych plansz.

Rysunki umieszczone na żetonach oraz poszczególnych planszach są piękne, kolorowe, zawierają wiele szczegółów. Dzieci chętnie je oglądają, opisują i poznają znajdujące się na nich przedmioty, zwierzęta oraz ludzi w różnych sytuacjach.


Kapitan Nauka. Łamigłówki. Zagadki obrazkowe 3-5 lat.

Zabawę oraz trening umysłu mogą zapewnić dziecku różnego typu zgadywanki.
Poziom trudności jest zróżnicowany. Z pewnością znajdzie tu coś dla siebie zarówno trzylatek, jak i starsze dziecko. Dla mojej 3 letniej córki część tych zadań było jeszcze na chwilę obecną za trudnych, ale znalazłyśmy też sporo takich, które rozwiązała sama lub z moją małą podpowiedzią.
Na odwrocie kart można szybko sprawdzić prawidłową odpowiedź.
Format jest bardzo poręczny i wygodny. 


WARTO ZOBACZYĆ TEŻ:

4 komentarze:

 1. Znamy i lubimy Kapitana Naukę, choć tych pozycji jeszcze nie mieliśmy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka zabawa poprawia pamięć i koncentrację

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne, idealne dla mojej córki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjne, moja córka uwielbiała takie edukacyjne zabawki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)