wtorek, 4 kwietnia 2017

Czytam i Główkuję oraz Czytam Sobie: 2 serie edukacyjne dla dzieci z Wydawnictwa Egmont

Wydawnictwo Egmont posiada w swojej ofercie dwie fajne serie edukacyjne dla dzieci o różnych stopniach trudności.

CZYTAM I GŁÓWKUJĘ to trzypoziomowa seria skierowana głównie do dzieci w wieku od 4 do 9 lat. W książkach znajdziemy zagadki i łamigłówki oraz opowiadania, a całość jest pięknie zilustrowana.

CZYTAM SOBIE to również trzypoziomowa seria, która wspiera naukę czytania u dzieci. Do książek dołączone są naklejki. Mamy tu też ciekawe ilustracje.


Szczurki mają wilczy apetyt. Rafał Witek.

Siedem szalonych szczurków zaprasza dzieci w wieku 7-8 lat do świata zagadek i łamigłówek, które pozwalają rozwijać szkolne umiejętności.
Znajdziemy tu zadania z ułamkami, z geometrii czy też takie, które pozwalają zrozumieć pojęcie pojemności. Zabawimy się też w szyfrantów oraz będziemy przepowiadać pogodę na najbliższe dni. Dodatkowo w książce nie brakuje zabawnych opowiadań i rysunków. 


Fredek i nadciągający kataklizm. Zofia Stanecka.

Fryderyk, w skrócie zwany Fredkiem, trafia na Ziemię, gdzie poznaje Jagodę i jej dwóch braci. Oprócz zabawnych przygód dzieci i kosmity w środku znajdziemy mnóstwo zagadek i łamigłówek. Kolorowe rysunki i naklejki dodatkowo uatrakcyjniają całość.


TROJA. Historia upadku miasta. Zofia Stanecka.
Seria: Czytam sobie. Mity. Poziom 2

Dzięki tej książce młody czytelnik możesz przenieść się do starożytnej Troi i poznać historię jej mieszkańców oraz przekonać się, jaki wpływ na wydarzenia na ziemi mieli greccy bogowie z Olimpu. Książeczka może być wstępem do szerszego zapoznania się z mitologią.


EDISON. O wielkim wynalazcy. Ewa Nowak.
Seria: Czytam sobie. Fakty. Poziom 3.

Jest to opowieść o jednym z najbardziej znanych i twórczych wynalazców na świecie. To prawdziwa gratka dla wszystkich małych odkrywców! W książce znajdziemy też alfabetyczny słownik trudnych wyrazów, czarno-białe ilustracje oraz naklejki.


W Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, 2 kwietnia, ruszyła druga edycja Akcji Czytam sobie  promująca samodzielne czytanie wśród dzieci.
Hasło akcji – Czytam sobie! Mogę być, kim chcę! – zwraca uwagę na fakt, że doświadczenia, które wynosimy z czytania książek, pozwalają nam z większą pewnością siebie dążyć do realizacji marzeń i odkryć swoją przyszłą drogę zawodową. Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko odniosło w życiu osobisty i zawodowy sukces. Samodzielne czytanie to pierwszy i najważniejszy krok w tym kierunku!
Więcej informacji na temat tej akcji znajdziecie tu: https://www.facebook.com/CzytanieToDziala


INNE WPISY NA BLOGU O PODOBNEJ TEMATYCE:

8 komentarzy:

 1. Uwielbiamy te książeczki, syn jest na etapie samodzielnego czytania i bardzo mu one pomagają w czytaniu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyglądają swietnie chyba się skusze na nie

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam obie serie, obie są świetne, choć my lekko faworyzujemy Czytam i główkuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe książeczki dla maluchów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne książeczki, choć moje panny jeszcze trochę za małe :).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)