sobota, 29 października 2016

O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek

Jak rozmawiać z małymi dziećmi – swoimi, ale i z innymi np. w przedszkolu - o uczuciach, dojrzewaniu oraz różnicach między płciami? Czasem mamy z tym problem.

Bogato ilustrowana książka Wydawnictwa Dreams O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek może pomóc nam – rodzicom i wychowawcom - w wyjaśnieniu różnych ważnych spraw, uwzględniając przy tym wrażliwość oraz możliwości percepcyjne maluchów.

Książa w prosty sposób, bez używania skomplikowanej terminologii ukazuje różnice w wyglądzie między ludźmi – kobietami i mężczyznami. Przedstawia czym jest czułość, uczucia i w jaki sposób możemy je okazywać oraz, które gesty są zachowane tylko dla najbliższych.

Książka pokazuje z czym mogą się spotkać dzieci w kontaktach z innymi ludźmi. Z jednej strony uczy otwartości, tolerancji, ale też ostrzega, że nie zawsze inny dorośli ludzie mają dobre intencje, a dziecko może powiedzieć nie.


INNE WPISY NA BLOGU O PODOBNEJ TEMATYCE:

12 komentarzy:

 1. Fajna książeczka, dobrze o niej wiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka :) poruszono wiele ciekawych spraw.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest świetna. Podobną widziałam w jednym z supermarketów w dziale książek.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacja :D Pięknie wydana, a i opisuje ważne rzeczy :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham takie książki ♥ Generalnie bardzo uwielbiam dziecięce książki, i bardzo często obdarowuję bliskich którzy mają dziećmi

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)