środa, 1 czerwca 2016

15 cudów świata oraz Najpiękniejsze zamki i pałace Europy

Jak to? - zapytała Ciotka Szarlotka. - Nie słyszeliście nigdy o siedmiu cudach świata? W dawnych czasach, nazywanych starożytnością, kiedy nie było ani telewizji, ani radia, ani internetu, wiadomości też krążyły po świecie. Dzięki opowieściom jakiegoś kupca, pielgrzyma lub podróżnika niemal wszyscy starożytni Grecy i Rzymianie wiedzieli o wspaniałych budowlach. (...)
Mamy więc cel naszej kolejnej wyprawy! Czym prędzej wyruszajmy znów w drogę! - zawołał Jerzy Bajkierzy.
Henryk Historyczek, który ani na chwilę nie przestawał buszować po internecie (...) powiedział - w 2007 ogłoszono nową  listę: cudów świata nowożytnego. (...) Znalazło się na niej 21 miejsc na pięciu kontynentach.
A zatem, które budowle wybierzecie? - zaciekawiła się Ciotka Szarlotka?

15 cudów świata wydawnictwa Siedmioróg, to książka, która w zabawny sposób przybliża dzieciom, jak i ich rodzicom 15 niezwykłych budowli powstałych zarówno w czasach antycznych, jak i tych bardziej współczesnych.
W środku znajdziemy też mnóstwo kolorowanek, zagadek, ciekawostek oraz model Koloseum do złożenia.


Podróżować po Europie, zwiedzać zamki i pałace, podziwiać ich architekturę, poznawać ich historię, odkrywać związane z nimi legendy. Do tego zachęca kolejna pozycja z serii Koloruję, buduję, czytam, podróżuję wydawnictwa Siedmioróg.

Książka Najpiękniejsze zamki i pałace Europy choć jest przeznaczona dla dzieci, to i niejeden dorosły też przy okazji może się czegoś ciekawego z niej dowidzieć.

Podróż po Europie i jej historii upływa w atmosferze zabawy oraz licznych niespodzianek. Znajdziemy tu kolorowanki, zagadki, zadania aktywizujące oraz kolejny model do złożenia. Tym, razem jest to pałac Vaux le Vicomte. 


Polecam obie pozycje dla dzieci wydawnictwa Siedmioróg. Mogą być świetnym wstępem do odbycia w przyszłości prawdziwych podróży. Rozbudzają wyobraźnie, poszerzają wiedzę o otaczającym nas świecie oraz przybliżają młodym czytelnikom czasy już minione w przystępny, pełen humoru sposób. 

11 komentarzy:

 1. Super książeczka! Zabawa i nauka w jednym :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne książeczki, chętnie kupię dla siostrzeńca. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Swietna ksiazecczka! Ile kreatywnosci od niej bije!

  OdpowiedzUsuń
 4. ooo fajna zabawa musi być przy składaniu tych budowli

  OdpowiedzUsuń
 5. Córkę mam jeszcze za małą na takie książki, bo wszystko będzie w 100tyś kawałków, ale w przyszłości się zainteresuje takimi wydawnictwami, bo dobrze działają na wyobraźnię i zdolności poznawcze:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne i ciekawe takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super książki! Mój syn ma jeszcze na półkach swoje w tych klimatach:))

  OdpowiedzUsuń
 8. Super książka i zabawa się zapowiada!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mamy tę serię, jest genialna! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię takie wydania, które oprócz świetnej zabawy dla dziecka oferują także niejako w bonusie walory edukacyjne. Wiadomo przecież, że przez zabawę dzieci najchętniej się uczą. Od siebie polecam też darmową stronkę: E-kolorowanki.eu z kolorowankami edukacyjnymi.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)