środa, 25 maja 2016

DZIEŃ DZIECKA w Krakowie - imprezy i wydarzenia. Gdzie się wybrać?

Najlepszym prezentem jaki możemy dać naszym pociechom na Dzień Dziecka i każdy inny dzień, jest wspólnie spędzony czas. W wielu miastach w najbliższy weekend organizowane są różnego rodzaju imprezy i atrakcje, które sprzyjają integracji rodzinnej.

Dziś zatem mały przegląd imprez, które odbywają się w Krakowie z okazji Dnia Dziecka. My wybieramy się na Archeologiczny Piknik w sobotę, a w niedzielę skorzystamy z atrakcji, jakie mają być w parku św. Kingi tuż przy Kopalni Soli w Wieliczce.


Pewnie wiele osób korzystając z kilku wolnych dni wybierze się też na jakąś dalszą wycieczkę. Jeśli zaplanowaliście długi weekend za granicą i ruszacie autem np. w kierunku lotniska w Warszawa-Modlin, to można pozostawić samochód na strzeżonym parkingu przy lotnisku http://modlinparking.pl/. Obecnie mają promocje wiosenną, a dodatkowo można skorzystać również bezpłatnej taksówki, która zawiezie nas na samo lotnisko.

Natomiast Ci, którzy pozostają na majowy weekend w domu, mogą wybrać się np. na:

28-29 maj – 3 edycja Duckie Deck Kids’ Fest w Hotelu Forum.
Wstęp wolny, ale na niektóre warsztaty trzeba się wcześniej zapisać na stronie: akademia.duckiedeck.com.
Będą drony, roboty, rakiety, programowanie, eksperymenty, gry mobilne, konstruowanie, lutowanie i przejażdżka wirtualną kolejką górską. Mnóstwo atrakcji dla całej rodziny.


W ogrodach Muzeum Archeologicznego w sobotę 28 maja odbędzie się 13. Krakowski Piknik Archeologiczny zatytułowany „Krakowianie w czasach chrztu Polski”.

Ceny biletów na całe wydarzenie:
rodzina (niezależnie od liczebności) - bilet 5 zł;
osoby indywidualne – bilet - 2 zł

Tradycją pikników w Muzeum Archeologicznym stały się min. specjalne ścieżki edukacyjne dla najmłodszych - Akademia Młodego Archeologa. Młodzi studenci tej „uczelni” otrzymają specjalny indeks, z którym przejdą wiele miejsc, gdzie zdobędą całe mnóstwo umiejętności potrzebnych w pracy w tym szczególnym zawodzie. Popracują na wykopaliskach archeologicznych, zapoznają się z technikami konserwacji oraz własnoręcznie spróbują ciężkiej pracy młynarza. Po odwiedzeniu wszystkich punktów otrzymają specjalny indywidualny dyplom potwierdzający nowe kwalifikacje zawodowe.


Literacki Dzień Dziecka w Krakowie Mieście Literatury UNESCO.
Harmonogram:
28 maja (sobota) o godz. 10.00 i 11.45 – Warsztaty z robotyki pod patronatem Stanisława Lema
28 maja (sobota) – Spacer szlakiem Baltazara Gąbki
1 czerwca (środa) o godz. 18.00 i 20.00 – Noc baśni w „Księgarni pod Globusem”
4 czerwca (sobota) o godz. 10.00 – 14.00 – Maraton Czytania Bajek Pod Szesnastką

28 maja (w godz. 13:30 - 14:30) - warsztaty dla dzieci i młodzieży w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie "Houston, mamy problem! Jak rozwiązywać problemy w czasach nieustannie zmieniających się technologii?"
Wstęp bezpłatny.
Warsztaty są częścią ogólnopolskiego festiwalu robotyki KrakRobot 2016.28 maj (w godz. 11-15:30) Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ - finał IV edycji ogólnopolskiego konkursu "Eksperyment Łańcuchowy".
Równolegle odbywać się będą pokazy i doświadczenia. Można będzie np. zbudować most w taki sposób, jak projektował go Leonardo da Vinci oraz dowiedzieć się, czy da się biegać po cieczy.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/EksperymentLancuchowy/


28 maj Bonarka (godz. 10.00-21.00) Pokaż dziecku mądry świat technologii
Głównym celem wydarzenia jest pokazanie rodzicom i dzieciom świata mądrych technologii. Każde dziecko będzie miało okazję zaprojektować swój model 3D, w domu zaś - wydrukować pracę na kartce i złożyć. Na dzieci czeka wirtualny sklep oraz magiczne kolorowanki. Wśród niespodzianek znajdzie się nauka sterowania robotem czy możliwość zrobienia zabawnych zdjęć.

28 maja (w godz. 13-18) dzień dziecka w Leroy Merlin Bonarka - zaprasza dzieci wraz z rodzicami na warsztaty z pielęgnacji roślin. Upominki, dyplomy i zabawa dla całej rodziny.

28 maja (godz. 12-16) Empik Bonarka zaprasza na wspólne gry, zabawy, turnieje.

29 maja (w godz. 11-18) Dzień Dziecka z Kopalnią Soli „Wieliczka”.
Wstęp bezpłatny.
W parku św. Kingi tuż przy Kopalni na dzieci i rodziców czekać będzie wielki plac zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią, kule wodne, gąsienica z torem przeszkód, górka wspinaczkowa, gigantyczne bańki mydlane, eurobungee, malowanie buziek, gra wielkoformatowa oraz wiele innych atrakcji, gry, konkursy i zabawy z animatorem.


Od 30 maja do 5 czerwca od godz. 12-18 Bonarka – kolekcja sztuk pięknych – bezpłatne warsztaty dla dzieci.
Program:
 • Kto sztuka nie błądzi to warsztaciki kreatywnego tworzenia plakatów, pacynek i kolorowych instru-mentów.
 • Fotki – psotki to z kolei magiczne studio fotograficzne z wykorzystaniem tła (tzw. green box) do two-rzenia bajkowych plenerów i scenografii.
 • Za hasłem „Ale szafa” kryje się wielka garderoba kostiumów, rekwizytów i ciuszków niczym z bajki.
 • Teatrzyk jak się patrzy to warsztaty teatralno-aktorskie dla najmłodszych i kulisy sztuki scenicznej. „Magia kina” zaś to rekwizyty, ciekawostki i historyjki filmowe na wyciągnięcie ręki.
 • Będą też konkursy dla szkół: Muzykomalowanie – konkurs polegający na fantazyjnym ozdabianiu ogromnych instrumentów 3D; oraz „Obrazy fantasy”, czyli malowanie wielkich obrazów w dowolnym stylu.
(Grupy zorganizowane należy zapisywać pod numerem tel. 882 891 680)A w Waszych miejscowościach odbywają się jakieś imprezy z okazji Dnia Dziecka?
Podzielcie się informacja w komentarzu, może inne osoby też skorzystają. 

13 komentarzy:

 1. Rewelacyjny pomysł miałaś, tworząc taki wpis! Wszystkie informacje w jednym miejscu. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W moim mieście niestety nie ma takich atrakcji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam, że dzień dziecka zawsze był wspólny , lody, spacery albo zwiedzanie. Tak samo robiłam z moimi dziećmi. Szkoda, że u nas brak takich atrakcji ale najważniejsze to razem spędzić czas :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie w mieście też będą imprezy...pozdrawiam serdecznie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Super wpis! Może i ja zrobię podobny -muszę poszukać co oferuja w Poznaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzesz męża nie ma bo bym go wyciągnęła :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Do Krakowa mamy kawałek...ale mam ochotę na wycieczkę!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale fajny przegląd. Szkoda tylko, że znalazłem jak już jest po frytkach:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajnie prowadzisz ten blog. Pożyteczny + przejrzysty + ciekawy = coraz więcej czytelników:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)