piątek, 28 marca 2014

KAMPANIA SPOŁECZNA Po prostu Położna

Dziś polecam Wam 2 strony http://www.poprostupolozna.pl/ oraz http://www.siostraania.pl/ - może część z Was już je znają?

Można tam znaleźć bardzo przydatne informacje na temat porodu oraz praw, jakie przysługują kobietom w ciąży.

Kampania społeczna Po prostu Położna zaadresowana przede wszystkim do kobiet planujących ciążę i w ciąży. Została opracowana, ponieważ procent kobiet w ciąży znających wszystkie swoje prawa pacjenta nie jest w naszym kraju zadowalający. Niewiele z nich zdaje sobie bowiem sprawę, że od 21. tygodnia ciąży mogą zupełnie bezpłatnie korzystać z wiedzy i wsparcia położnych w ramach tzw. spotkań edukacyjnych.

Głównym celem kampanii jest uświadomienie kobiet, że od 21. tygodnia ciąży raz w tygodniu, a od 32. tygodnia ciąży dwa razy w tygodniu mogą korzystać z bezpłatnych spotkań edukacyjnych z położną, podczas których zapewni im ona między innymi emocjonalne wsparcie, przygotuje do porodu, pomoże w opracowaniu planu opieki okołoporodowej oraz rozwieje wątpliwości związane z porodem.

W ramach akcji Agnieszka Maciąg i Ewa Janiuk poprowadzą cykl warsztatów w największych miastach w Polsce propagujących cele kampanii oraz odpowiadając na pytania uczestniczek. Dla uczestniczek warsztaty są oczywiście bezpłatne.

W najbliższym czasie mają być w:
Gdańsku (12 kwiecień 2014)
Łodzi (26 kwiecień 2014)
Warszawie (maj 2014)

Ewa Janiuk i Agnieszka Maciąg

A tak wyglądały warsztaty w Krakowie, które odbyły się 22 marca. Szkoda, że akurat w czasie, kiedy byłam niedługo po porodzie, więc i tak bym nie poszła, a inna rzecz, że dowiedziałam się o tym i tak po fakcie...

Więcej zdjęć z warsztatów w Krakowie można znaleźć na FB - KLIK

23 komentarze:

 1. Kochana stronę SiostraAnia znam bardzo dobrze ,współpracowałam z nimi nawet do czasu ,gdy zorganizowałam konkurs i pewno dziewczyna wygrała u mnie ....i co...do tej pory nie dostała od nich wygranej paczuszki ...porażka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj to trochę nie fajnie :/

   Usuń
  2. Pani Moniko, musiało zajść jakieś nieporozumienie. Szkoda, że nie otrzymaliśmy wcześniej informacji, że ktoś czeka na nagrodę i warunki konkursu nie zostały do końca spełnione, nie wiedzieliśmy, że taka sytuacja ma miejsce. Proszę o przypomnienie, o jaki konkurs i nagrodę chodziło i jak wyglądała cała sytuacja, a postaramy się, aby paczka z nagrodami dotarła jak najszybciej do osoby, która wygrała. Pozdrawiamy, Siostra Ania.pl

   Usuń
 2. Też nie wiedziałam, że były w Krakowie, z chęcią bym poszła. No trudno, może jeszcze się pojawią w naszym mieście :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znałam tych stron,ale fajna kampania :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o niej kiedyś za pośrednictwem dzien dobry TVN i juz dawno zapisałam sobie link do tej kampanii :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że o kampanii i o swoich prawach dowiedziałam się, jak Filip był już na świecie. Teraz planuję drugą ciążę i wiem czego mogę wymagać od położnej dostępnej w mojej przychodni. Chociaż pani, która przyszła na wizytę patronażową do nas dziecka nie dotknęła nawet palcem, a podobno miała nam wiele rzeczy pokazać i nauczyć.

  OdpowiedzUsuń
 6. kampania bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajnie że takie spotkania są organizowane;) Nie słyszałam nigdy wcześniej o tego typu kampaniach;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Warsztaty musiały być fantastyczne!

  http://linde-lo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Warsztaty wyglądają na bardzo ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Myśle że takie warsztaty powinny być organizowane w małych miejscowościach, gdzie kobiety mają mniejszą świadomość swoich praw

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja mam bardzo fajną położną i jak tylko dowiedziała się, że jestem w ciąży to się kazała zgłosić po 20 tygodniu i się spotykała ze mną regularnie, a jak junior się urodził, to zawsze mogłam do niej zadzwonić i się poradzić.

  OdpowiedzUsuń
 12. no to ja może się do Gdańska wybiorę :) super sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo przydatne muszą być takie warsztaty, ale co innego znajomość praw ciężarnej a co innego wyegzekwowanie ich w naszej kochanej służbie zdrowia. Taka niestety jest prawda.

  OdpowiedzUsuń
 14. Słyszałam o tych stronach i już zapisałam w ulubionych!

  http://rodzice-plus-dziecko.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Gdy zaczynałam pracę jako młoda położna, to jeszcze woziłam dzieci do matek co trzy godziny na karmienie;))
  Dobrze, że się wszystko zmienia i idzie ku lepszemu...

  OdpowiedzUsuń
 16. Takie coś to naprawdę świetna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo fajna kampania...oby więcej takich...ogólnie wiedza kobiet chociażby na temat antykoncepcji w dzisiejszych czasach jest strasznie mała, choć wydawać by się mogło, że społeczeństwo takie obyte, nowoczesne, a kobiety takie świadome...moim zdaniem takich akcji, nigdy dość:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Prontozaury znam, a kampania na pewno potrzebna.Ja np. nie wiedziałam o tych prawach, chociaż ciąży nie planuję:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)