piątek, 21 marca 2014

UJASTEK - moja opinia na temat porodu w tym szpitalu

Dziękuję Wam ogromnie za wszystkie miłe komentarze pod poprzednim postem :) :*

Dziś moja opinia o Ujastku - Szpitalu Położniczo-Ginekologiczym w Krakowie.
Oczywiście jest to wpis subiektywny. Wszystko zależny na kogo trafimy w szpitalu i od przebiegu samego porodu.

W sobotę w nocy zaczęły się skurcze - trwały cały dzień co 10 min. Były średnio bolesne. Około godz. 20 skurcze nagle przybrały na sile i postanowiliśmy, że pojedziemy do szpitala, najwyżej nas odeślą z powrotem do domu. W aucie zaczęły być już co 5 min.

W szpitalu byliśmy 21:30. Przed gabinetem stała już jedna dziewczyna ze skurczami co 3 min. Ona weszła pierwsza, potem ja. Przyjął mnie bardzo młody lekarz - z wyglądu jak dla mnie 26-27 lat, sympatyczny i miły, choć badanie wykonał nieprzyjemnie. Po usg i badaniu od razu zostałam przyjęta na oddział. Po wypełnieniu formalności została mi przydzielona położna, która zaprowadziła mnie i męża do sali. Sala jedno osobowa - łóżko, kanapa, łazienka, drabinki, piłka do skakania.
Po przebraniu się przyszła położna ze studentką. Chyba do każdej położnej była przydzielona dziewczyna-praktykantka (jak rodziłam pierwszy raz to nie było tego, jedynie przyszła na chwile grupa studentów i patrzyła jak tu człowiek zwija się z bólu).

Od razu zapytano mnie, czy planuję brać znieczulenie - no to oczywiście, że tak. Mówię, że mam badania. A lekarka, że anestezjolog, który jest na dyżurze wymaga badań jak najnowszych i pobrali mi krew.

Następnie ktg. Skurcze już były częste i bardzo bolesne. Przyszła studentka i mówi, że uczono ją właśnie takiego specyficznego uścisku okolicy krzyża - na skurczu - złapała mnie i szok - naprawdę jakby zagłuszony, przytłumiony ból. Super! Ale w tym czasie na Ujastku zaraz po mnie przyszło bardzo dużo kobiet do porodu, jakiś istny nawał, nie wiem czy wszystkie osoby przyjęto, w każdym razie mieli w szpitalu młyn i studentka nie mogła zostać z mną cały czas - próbowała nauczyć mojego męża tego chwytu, ale niestety nie było już tego działania...

Przyszła lekarka z wynikami, że nie mogę dostać znieczulania bo mam sód i potas poniżej normy, to znaczy były one w normie, ale tej najniższej. Co ciekawe badania, które robiłam 3 dni temu były dobre i na ich podstawie bym to znieczulenie dostała. Być może wpływ miał na to stres i dieta - bo już byłam pewna przez cały dzień, że poród blisko i mało jadłam. I tu niestety minus dla szpitala, bo jak chodziłam do lekarza na wizyty przed porodowe, to mnie poinformowano, że trzeba sobie zrobić badania, które są ważne 3 dni i na ich podstawie jest znieczulenie. Robiłam je 2 razy i w sumie 70 zł wyrzuciłam w błoto. Już nie chodzi o te pieniądze, ale byłam wprowadzona w błąd... Choć to też być może zależy od dyżurującego anestezjologa i akurat trafiłam na takiego, co uznaje tylko robione w danym momencie.

Po tej smutnej dla mnie wiadomości wchodzi położna z ogromną butlą z gazem rozweselającym. Pisałam kiedyś o tym na blogu - TUTAJ-KLIK. Gaz nie szkodzi rodzącej, ani dziecku, jest stosowany od dawna za granicą, u nas w Polsce dopiero zaczyna być popularny.

Moja opinia o tym gazie:
Uczucie jak po wypiciu winka na dobry humorek. Wpadłam też w taką dziurę czasową, czas nabrał tempa. Dodatkowa zaleta. Człowiek skupia się na wciąganiu tego gazu, lepiej mu się oddycha, przez to dziecko jest dotlenione, nie spada mu tętno - przy pierwszym porodzie nie mogłam z bólu oddychać, na ktg tętno dziecka szalało. Minus - boleć, boli, ale jakoś łatwiej znieść. Bardzo się chce pić. Mąż podawał ciągle wodę.

Lewatywa - robi ją studentka. Nie przyjemna sprawa, wiem, że są dziewczyny, które się tego boją - ale nie ma co protestować - i lepiej zapewnić sobie, dziecku oraz otoczeniu komfort podczas porodu.

W końcu dostaję informację że jednak mogę dostać znieczulenie. Grrrrrrrrr! Położna sprawdza, a rozwarcie na 9 cm - już za późno żeby podać.... Grrrrrrrrr!
I teraz następuje najgorsza część porodu - ostatni cm rozwarcia - ból niedopisania, mąż mnie trzyma, studentka mnie trzyma, a ja nie wiem gdzie jestem, gaz nie pomaga - istna masakra. Nie wiem ile to trwało - chyba ze 3-4 takie mega skurcze. Zgroza!

Po tym z położną przechodzę do drugiej sali - już rodzę. Położna jest za ochroną krocza, mówi, że mi pomoże, że mogę urodzić bez nacięcia.
Ja jednak napiszę coś może nie popularnego. Wolałam, żeby mnie nacięli, a żeby dziecko przeszło szybciej, bez zwiększonego ryzyka, że się przydusi i urodzi z niedotlenieniem mózgu lub przytrze się i będzie miało krwiaka na twarzy - znam liczne przypadki dzieci ze sporymi krwiakami, które wcale nie znikają. W każdym razie nacięli mnie na własne życzenie.
Nacięcie nie boli! Nie wiem, nawet kiedy położna je zrobiła.

Jak komuś zależy, żeby tego nie robili, to polecam ten szpital - jak widać nie nacinają rutynowy, wręcz przeciwnie, są za ochroną krocza. W sumie też mogłam spróbować bez, ale strach i chęć bycia jak najszybciej już PO, zwyciężyły...

Położna - bardzo motywująca, instruująca kobieta - babka z powołaniem. Cały czas asystuje jej studentka.
Moja postawa lekka panika, mam dość wszystkiego, ale skupiam się na tym co ona mówi na ile tylko mogę. Jest to dla mnie bardzo ciężkie, ale po 20 minutach o godzinie 1:55 - Julia jest na świecie! Jest wszystko ok. Dostaje 10 punktów. Dziecko badają, oczyszczają, mąż przynosi ubranka.

Poród trwał 4 i pół godziny (w to też wliczam sprawy formalne, papierkowe przy przyjęciu), czyli raczej krótko, szczególnie porównując do pierwszego - około 19 godzin...

Przychodzi lekarka, która ma mnie szyć. Nie miła kobieta. Na dzień dobry macha mi strzykawką ze znieczuleniem - tylko mi się nie ruszać, bo źle wkuję. Podczas szycia - a może by się pani tak wyprostowała bo krzywo zszyje. A bo ja wiem, że krzywo leżę? Taka antypatyczna osoba. Szycie mimo znieczulania jednak trochę boli, szarpie... Na szczęście zszyła mnie dobrze i równo, co potwierdzali lekarze na obchodach.

Przewożą mnie na salę 3-osobową (są też 2-osobowe). Są już 2 dziewczyny, które rodziły chwile przede mną. Wygląd pokoju - taki sobie, mnie trafiła się poduszka już zdecydowanie nadająca się do wyrzucenia niż użytkowania, ale ogólnie nie jest źle. W każdym pokoju jest też łazienka. Za chwilę dostaję dziecko i przychodzi kobieta z poradni laktacyjnej.

Porady dotyczące karmienia - na wysokim poziomie, ciągle ktoś przychodził i pytał podczas całego pobytu w szpitalu czy są jakieś problemy itd. Zapisuje się na kartkach godziny karmień. Bardzo tego pilnowali. W razie czego można dostać mleko i dokarmiać.

Opieka ogólna - na wysokim poziomie. Często ktoś przychodził, oprócz obchodu lekarskiego i sprawdzał czy czegoś nie potrzebujemy. Można było liczyć na pomoc. Zmienili mi od razu np. pościel bez żadnego proszenia się, kiedy zauważono, że jest zakrwawiona itd.

W szpitalu są dostępne podkłady poporodowe oraz podkłady na łóżko w dowolnej ilości. Można również dostać bez problemu środki przeciwbólowe.

Jedzenie - obiady dobre - 2 daniowe plus deser (np. galaretka z owocami). Śniadania i kolacje - marne - chleba sporo, masło i np. 4 plasterki sera cienkie jak pergamin. Zdecydowanie trzeba mieć jeszcze swoje jedzenie, chyba, że ktoś chce szybko schudnąć - he, he.

Nie kąpią dziecka dobę po porodzie. Tzn. oczyszczają po urodzeniu, ale nie jakoś dokładnie. Ja urodziłam 1:55 w niedzielę, dziecko umyto dopiero w poniedziałek wieczorem. Nie wiem czy to dobre... Są jakieś nowe zalecania, że tak jest niby lepiej. Nie wiem, nie znam się, ale dziecko było czerwone na twarzy, z lekkimi pozostałościami po porodzie, włoski pozlepiane - średnio tak trochę...

Na wypis czekaliśmy dość długo, gdyż było akurat w tym dniu dużo osób. Wyszliśmy we wtorek około 14:30. Dostaje się paczkę, gdzie są np. witaminy potrzebne dla dziecka, które i tak trzeba kupić, więc dodatkowe się przydadzą jak najbardziej 22 sztuk D oraz 10 sztuk K. Była też butelka lovi, wkładki laktacyjne, ulotki, próbki i woda.

Podsumowując:
Minus duży za akcję ze znieczuleniem, a raczej jego brakiem. Niemnej jestem bardzo z siebie dumna, że dałam rade mimo wszystko. Plusem jest to, że jak ktoś go nie otrzyma to od razu dają ten gaz rozweselający, który jednak działa i pomaga, bez niego wydaje mi się, żeby to wszytko szło wolniej i gorzej. Osobiście polecam, zero skutków ubocznych, wręcz przeciwnie - dziecko lepiej dotlenione. Gaz nie szkodzi. Warto poczytać na ten temat. Z tym, że ból jest, ale naprawdę łatwiej go znieść - oprócz samej końcówki, ale na szczęście ten najgorszy okres jest jeszcze w miarę krótki.
Położną oceniam bardzo wysoko, również studentka dała rade - jednak nie zawsze można liczyć na studentów, mają różnie praktyki, no i wiadomo, można trafić też na różne osoby.
Poród, jak i wszelkie zabiegi, szczepienia dla dziecka, również ewentualne znieczulenie są oczywiście bezpłatne.
Ogólnie z opieki w szpitalu jestem zadowolona. O innych szpitalach są nieraz dużo gorsze opowieści.

Więcej informacji na temat szpitala - http://www.szpital.ujastek.pl/

85 komentarzy:

 1. ja dzięki boogu miałam 2 cesarki - gratuluje wytrwałości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szczerze, to ja ubolewam, że miałam cesarkę
   za długo dochodziłam do siebie
   nie wspomnę, że jechałam z pełnym żołądkiem na IP w Wielkanoc
   więc efekty tego jakie były na drugi dzień, można się domyśleć

   Usuń
 2. Oj z tego co opisujesz to jakoś dziwnie tam jest.
  Amelkę rodziłam w 2005 w Klinicznym na Kopernika i nigdzie indziej bym nie rodziła. To najlepszy szpital w Krakowie.
  Po pierwsze - nacięcie niczego nie przyspiesza (to jest mit) i nie wiem dlaczego w to wierzysz, naprawdę czytałam na ten temat sporo literatury i już od dawna nie stosuje się tego w cywilizowanych krajach i na szczęście Polska powoli też dołącza do tych standardów. Nacinają lewą stronę, żeby panu doktorkowi wygodniej było wsadzić łapę i chwycić dziecko za główkę. Komfort po porodzie bez nacinania jest nieporównywalny w stosunku do tego z cięciem. Przy pierwszym dziecku mnie nacięli i 14 szwów założone, masakra - dwa tygodnie mnie bolało, ciągło i Bóg wie co jeszcze. Do dzisiaj (po 24 latach!) na zmianę pogody boli mnie blizna, nadal mam w niej zrosty.

  Amela i młodszy syn urodzeni bez nacięcia - po kilku godzinach już nie czułam, że urodziłam dziecko. Po dwóch tygodniach mogłam zakończyć połóg (wiesz o co chodzi :P) a nawet wcześniej.

  Po narodzinach Amelki wstałam po 1,5 godzinie - polazłam sobie do łazienki i wzięłam prysznic. Czułam się jak młody bóg. Nic mnie nie bolało, pełny komfort.
  Za to, że tam nie tną - ode mnie ogromny plus.
  Nie mam pojęcia skąd taka opinia, że nacięcie pomaga. Główka dziecka ma przejść przez szyjkę macicy i to jest największy problem, pochwa jest tak elastyczna, że znacznie większe obiekty tam by się zmieściły :P

  Co do znieczulenia - bardzo nieładnie się zachowali. To znieczulenie jest drogie (w 2005 wartość tego wynosiła 800 zeta) więc pewnie kombinują - jakbyś im coś rzuciła przypuszczam, że dostałabyś ZZO :D
  Gdybyś miała ZZO wtedy tak by ci nie zależało na szybszym porodzie. Nic nie boli więc można spokojnie urodzić, prąc co drugi skurcz (żeby ścianki pochwy zdążyły się przygotować na tyle aby nie pęknąć samoistnie). Syna tak rodziłam i ani tyci tyci nie miałam żadnych problemów (urodził się błyskawicznie 1,5h cały poród od początku do końca).
  Amelka dłużej (ale miałam sporą przerwę bo 12 lat,czyli traktowana byłam jak pierwiastka) ale też bardzo przyjemnie.

  ZZO podaje się przy 3-4 cm rozwarcia, więc mieli sporo czasu.
  Jak miałaś zbyt mały poziom potasu i sodu - wystarczyło dać kroplówkę z elektrolitami i podać znieczulenie. Po prostu - nie posmarujesz - nie jedziesz i tyle. I tu mają ode mnie minus. Cwaniaczki i tyle.
  Sedacja gazowa kosztuje prywatnie 150 zeta (syn ma zawsze taką sedację u dentysty) więc żaden szpas, łachy nie robią. Poza tym podtlenek azotu nie znieczula, jedynie zmniejsza odczuwanie strachu ale jego działanie znieczulające jest znikome i działa raczej na zasadzie chwilowego otępienia.

  Co do reszty - dla mnie to wszystko nie ma znaczenia.
  Moje priorytety były jasne:
  Miałam urodzić szybko (ok, poród od 11:00 do 13:30)
  Bez bólu (ok, ZZO)
  Bez oksytocyny (nie życzyłam sobie żadnej ingerencji hormonalnej - OK, dostałam tylko na przyspieszenie skurczów witaminkę B12 i miałam masowaną szyjkę)
  Bez cięcia (ok)
  Poród rodzinny (ok)
  Ale przede wszystkim chciałam urodzić młodą w szpitalu z najlepiej wyposażonym oddziałem neonatologicznym w Krakowie. To było dla mnie priorytetem.

  Reszta dla mnie to mniej istotne gadżety (czyli wygląd sal, piłki i inne bzdety).
  Studenci mi nie przeszkadzają (na Kopernika jest ich sporo ale młodą rodziłam w lipcu więc nikogo nie było).
  Położną znalazłam przez stronę fundacji Rodzić po ludzku, należy do grona położnych "chroniących krocze". Ma na imię Wiola (nazwiska nie pomnę) - chylę czoła przed tą kobietą. Prowadziła mi poród tak, że pod wieczór mogłam wypisać się ze szpitala i iść na autobus :D z dzieckiem w nosidełku.

  Polecam Krakowiankom :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogłam spróbować bez nacięcia, szczególnie, że położna mnie namawiała, ale cóż. Chciałam mieć to już wszystko za sobą jak najszybciej, no i ta ostatnia faza - niby krótka ale mega bolesna mnie wykończyła. Wydawało mi się, że nie jestem w stanie wypchać dziecka bez nacięcia. Prosiłabym o nie niezależnie od szpitala. Z tym, że się ciężej dochodzi do siebie po nacięciu to bez przesady - nie jest źle. Przy pierwszym dziecku też mnie nacięli i szybko doszłam do siebie, nie było żadnych komplikacji, najważniejsze, żeby dobrze zszyli. Ale nie ma to jak być już po tym wszystkim. ;)

   Usuń
  2. Hahaha a ja z kliniki wypisałam sie na rzadanie , przed porodem ;) bo .... Naogladałam sie tam w szybie porodów :)
   Przyjmują ponad stan , jak nie ma miejsc to mnie w 22 hbd przyjęli na sale porodową , gdzie przez kolejne 3 noce i dnie mogłam sobie poglądac jak inne rodzą , o rodzinnych porodach w takiej sytuacji nie ma mowy , sala porodów rodzinnych tez była zajęta , przez dziewczynę na podtrzymanie ....
   Nie mówiąc o tasmociagu - oj ty kochana wolniej urodzisz to posiedz na krzesełku , koleżanka w różowym na stół proszę .......
   I nie ma w tym krzty złośliwości . Myśle , ze akurat tam zależy od obłożenia , czy okresu - w roku akademickim do 5 studentów patrzy w krocze ... Wiem , miałam tam zajęcia :) i tak tez PatrzyłAm .
   Choć zgadzam sie ze neonatologia ma
   Wysoki standard !

   Usuń
  3. No właśnie - chciałaś jak najszybciej urodzić bo cię bolało. Gdyby ćmoki Ci dały ZZO wtedy nie miałabyś takiego ciśnienia na szybszy poród i spokojnie byś sobie poradziła.
   Co do szybkości powrotu do siebie - po porodzie z nacinaniem i szyciem a po porodzie siłami natury (bo nacinanie to nie siła natury tylko siła nożyczek) - nie ma porównania. Wiem co mówię, bo przeżyłam i to i to.

   Jak zaszłam w ciążę z drugim dzieckiem i pojechałam je rodzić (1990 rok więc prehistoria) wtedy też kroili wszystkie kobiety bez wyjątku, żeby tego uniknąć schowałam się w łazience i siedziałam tam aż do partych - wtedy wylazłam - nie zdążyli mnie naciąć i urodziłam bez problemów, syn ważył prawie 4kg.

   Mój pierworodny 2750g i nacięli mnie i nie wiadomo co jeszcze (oksytocyny) a i tak poród trwał 13 godzin. Bez sensu (powinni byli zrobić cesarkę a nie tak mnie wymordować i syna przy okazji).

   Amelka bez cięcia (tym razem nie musiałam się chować, tylko pisemnie nie wyraziłam zgody na żadne tego typu akcje).

   Nasze babcie rano rodziły w domu a po południu szły do pola sadzić ziemniaki. Nikt ich nie kroił i nie cerował.
   Zresztą kiedyś czytałam taką anegdotkę, że gdyby Pan Bóg chciał abyśmy miały w tym miejscu jakieś dodatkowe powiększenie obwodu wówczas rodziłybyśmy się z suwakiem w tym miejscu :P

   W każdym bądź razie najważniejsze że dziecko zdrowiutkie i masz już to za sobą :)
   Teraz tylko żeby się dobrze chowało :D

   Usuń
  4. Nie , nie ... Właśnie dostałam ZZO bo mnie bolało , 4 h były cudownie bezboleśnie, tylko zatrzymała sie akcja porodowa....
   Więc oksy była wskazanie klinicznym .
   I tez mimo długiego porodu nikt mnie nie nacinał , i nie częstował lewatywą na początek - bo to tez przeżytek ;)

   Usuń
  5. Mi w klinice przeszkadzał brak poszanowania intymności ....

   Usuń
  6. Chodziłam prywatnie do jednego z lekarzy tam pracujących (taki dosyć wysoko postawiony człowiek) i ja nie miałam żadnych problemów z miejscem itd... Miałam poród rodzinny (akurat jak rodziłam Amelkę - na głównej sali były jeszcze tylko dwie babeczki), nikt nas nie popędzał - niedziela była :D może dlatego, leniwe lipcowe popołudnie :P

   Żarcie dobre - takie wielkie pojemniki z cateringiem - tak dużo jedzenia, że jak dla mnie zbyt dużo. Nie musiałam nic samodzielnie dokupywać.
   Owszem sale są dosyć zapchane bo leżałyśmy w czwórkę, ale szczerze mówiąc mnie to było rybka. Co mi się tam jeszcze podobało?
   Otóż to, że to szpital przyjazny dziecku ale też i matce. Czyli nie tak jak w Bielsku w wojewódzkim - dwie godziny po porodzie dają ci dzieciaka i bujaj się - sama kąpiesz, przewijasz i masz całą noc i dzień dziecko przy sobie (nawet się za przeproszeniem nie ma kiedy wys...).
   Na Kopernika pełny bajer: kąpią, przewijają, całą noc dzieciak śpi na noworodkach, w dzień masz dziecko na sali kiedy chcesz, ale jak masz zamiar się przekimać to zawozisz wózeczek na noworodki i śpisz ile ci trzeba.
   Nie wolno samodzielnie przewijać (chwała Bogu) - jeszcze się człowiek naprzewija sam w domu.

   Naprawdę można odpocząć - w nocy wszystkie spałyśmy jak zabite. Odpoczęłam po porodzie.
   Siostra męża urodziła córkę 5 tygodni po urodzinach Amelki - właśnie w B-B w wojewódzkim. Pocięta, poszyta - dzieciak od razu w pokoju. Luksusy - 2 osobowe pokoje z łazienką z której nie ma kiedy skorzystać, bo trzeba pilnować dziecka. W nocy masakra - zawsze któreś beczy, człowiek się zrywa nerwowo bo nie wie czy to jego czy sąsiadki.

   Studenci mi nie przeszkadzają :)

   Usuń
  7. A mnie lewatywa nie przeszkadza - wręcz uważam, że to super pomysł.
   Mnie osobiście to nie bolało - a komfort jest ogromny. Przez kolejne trzy dni nie trzeba chodzić z drugim daniem do WC :D
   I to jest wygodne...

   Usuń
  8. Ja akutat za plus uważałam ,ze dzidzią od początku jest przy mnie . Moje małe spały w nocy , a kapią wszędzie , tyle że przewija sie samemu , ale to mnie akurat nie przeszkadzało . Na noworodki te sie odwoziło kiedy miało sie taka potrzebę , a jak nie to na sali zawsze któraś z dziewczyn pomogła . Taka wymiana , z fajnymi przyjazniami wyszłam :):):) ze szpitala .
   Ja to najbardziej narzekałam na stan sanitariatów ... Co mam nadzieje sie zmieniło ...

   Usuń
  9. Moja relacja z porodu na ujastku : Rodziłam na Ujastku w styczniu 2015, niestety miałam poród indukowany 10 dni po terminie bo nie miałam żadnych skurczy. Najpierw zostałam przyjęta na patologię ciąży na drugi dzień założyli mi tzw. balon. Trochę boli przy zakładaniu ale ponoć przygotowuje szyjkę do porodu, kolejnego dnia miałam trafić o 6stej na porodówkę ale oczywiście nie było dla mnie miejsca wiec dopiero mnie tam przenieśli o 13 stej, dostałam oksytocynę dożylnie, byłam sama w pokoju co jakiś czas przychodziła młoda położna, i sprawdzała rozwarcie jednocześnie podkręcając dawkę. Oceniam ją dobrze, mimo młodego wieku profesjonalna, uprzejma. Gdy zaczęły się dość bolesne skurcze i przyszła zobaczyć co u mnie zaczęłam ją prosić by już nigdzie nie szła, bałam się że w końcu urodzę sama.Na bóle parte poszłyśmy do innego pokoju. Cały czas niemal do końca porodu byłam tylko ona. Na samym końcu przyszedł ginekolog, pediatra i jakaś inna kobieta pomagająca trzymać łokieć na brzuchu by dziecko sie nie cofnęło. Lekarza ginekologa oceniam bardzo źle, ponoć był to Pan Jordan. Nieuprzejmy, niezainteresowany ani porodem ani dzieckiem które ma się urodzić ani tym że mimo parcia nie mogę urodzić. Przyszedł chyba tylko po to by poflirtować ze wspomnianą wcześniej położną. Kiedy już wreszcie z trudem urodziłam zaczął mnie szyć, na moje stwierdzenie że mnie boli powiedział ze jak m sie nie podoba to on może wyjść i nie szyć. Szył bardzo krótko. Moja Pai ginekolog oglądając po miesiącu moje krocze stwierdziła ze Pan się nie postarał. Ponoć miałam bardzo ładne krocze mimo ze juz kiedyś rodziłam a teraz już takie nie jest. Chroń mnie Panie
   Boże przed takimi "profesjonalistami" jak Pan Jordan. Sam szpital oceniam pozytywne: warunki jak w hotelu, profesjonalny sprzęt do usg dla dzieci i matek. Ale niestety tłok tam straszliwy, poród na szybko, szycie na szybko. Personel jak wszędzie- zależy na jaką zmianę się trafi.

   Usuń
  10. Dziękuję za Twoją opinię.

   Usuń
  11. Zmartwiłaś mnie-wprawdzie nie chcę rodzić w Ujastku ale myślałam,żeby wybrać się na wizytę do dra Jordana.Teraz sama nie wiem.
   Karolina

   Usuń
 3. A to ciekawe z tym znieczuleniem. Mi nie robili chyba badań, albo nie pamiętam :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślałam ze będziesz sie rozpływac w zaletach Ujstka , a tu proszę rzetelna ocena . Myśle , ze na opinie o szpitalu zawsze wpływają nasze subiektywne osczicia podczas porodu , ze za długo , ze boli , ze znieczulenie można podać tylko przy określonym rozwarciu , albo nawet jak sie je dostanie to trzeba podać oksytocyne i .... Wcale nie działa wtedy ( ja niestety po oksytocynie skakalam z bólu bardziej niż bez znieczulenia ) itd itp .....
  Myśle ze każda która planuje poród , musi brać pod uwagę i to co piszesz , i .... Poziom opieki neomatologicznej .
  Tu niestety Ujastek zawodzi na całej linii !
  ( 5 lat temu współpracowała z nimi w fundacji macierzyństwo - więc znam ten szpital od drugie strony ;)
  Nie maja zaplecza neonatologicznego i w razie powikłań wzywają karetkę i wysyłają na klinikę , do Żeromskiego czy Narutowicza ... Same !!! Matka zostaje do 2-3 doby po porodzie na Ujstku , odciazał pokarm ktorzy jedzie transportem medycznym do dzidzi .... Wypis na rzadanie nic nie da , bo w ww szpitalach nie ma wskazań do przyjęcia matki .... Dla
  Mnie to straszne . Nie móc być i kontrolować swoje cudo ... ( info sprzed 4 lat - ale nie sadze żeby w tym temacie sie wiele zmieniło)
  Ja w każdym razie , zrezygnowałam z łazienki w pokoju na rzecz neonatologii ;););)
  Choć właśnie straszny stan łazienek wspominam najgorzej z moich porodów . Bo poza tym opieka fachowa , na wysokim poziomie z kineterapeutom włącznie . Rodziłam w Żeromskim - raz naturalnie ze znieczuleniem , raz cesarką - zadanie ;) bo USG wskazywało na 4,300 dziecka i to jest tuż poniżej wskazań medycznych , uznano moje zdanie ze dużego dziecka to ja nie dam rady ;););) mimo dużego parcia tam akurat na naturalne porody ;) więc .....  Jeszcze raz gratuluje córki i .... Takiego rzetelnego podejścia do tematu, mam nadzieje ze moje uzupełnienie Cie nie uraziło .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mają zaplecza neonatologicznego? Może kiedyś nie mieli, ale wiem, że teraz jest i to podobno bardzo dobre.

   http://www.szpital.ujastek.pl/site/99/

   Usuń
  2. Nie, jak najbardziej wszelkie wypowiedzi są mile widziane.
   Oksytocyna na szczęście mnie ominęła, bo samoistnie szło nawet szybko, ale wiem, że po niej ból bywa niedoniesienia.
   Jedynie co teraz trochę żałuje, że nie dałam się przekonać na poród bez nacięcia. Gdyby mi jednak dali znieczulenie może i bym się zdecydowała. Ale nie ma co... Teraz czują się całkiem ok, nie mówię, że skaczę jak młoda sarna, ale jest naprawdę w porządku.

   Usuń
  3. Myślę , że właśnie nasze oczekiwania wpływają na to jak będziemy to wspominać - ja rooming in uważałam i uważam za coś cudownego , że Moj skarb jest ze mną i buduje bliskość od początku , ktoś inny woli nabrać sił i oddać na noworodki . Ktoś potrzebują intymności , inny zwraca uwagę na sprzęt . Kiedy pojawiają sie powikłania to jeszcze ta optyka sie zmienia .
   Nawet w legendarnych warunkach w LUX zdażają sie takie wtopy że hej ....
   Inne tez jest myślenie .... Poprzez komfort matki .... Cesarką ?! Proszę ?! Boli po ?! Morfiną proszę ... Chcesz karmić ... Proszę ... Po morfinie ... Nie ma problemu ... Najwyżej dziecko pospi dłużej ... Nie chcesz karmić , proszę ... Mamy mleko modyfikowane ... Na do szpitala można zamówić fryzjera , kosmetyczke , fotografa , mąż ma miejsce hotelowe na sali z mamą albo obok wg życzenia .... Chcesz rodzic jutro ... Ale to 37 tydzień - ok po usg , nie ma przeciwwskazań , znieczulenie , masazystka itp ... Wszystko za dodatkowe ubezpieczenia , które każda koleżanka moja wykupuje ... W 3 msc .
   Tylko czy ten Luksus nie odcina jednak od jakiegoś mistycyzmu porodu ?! Ok w bólu nie ma nic mitycznego , ale w narodzinach i budujacej sie więzi juz tak ....
   Mechanicznie - bez bólu , szybko bo mam kosmetyczke za godzinę .... Jakos tez fajne nie jest ;)

   Usuń
  4. Uzupełnień oddział neo to nie to samo co oiom neo na poważne problemy !
   4 lata temu nie było . I oby to sie zmieniło !!!

   Usuń
  5. Wycofuje - chwala sie ze mają !
   I chwala im za To !!!

   Usuń
 5. Uff, czyli jednak jest dobrze :) Jeśli chodzi o te badania do znieczulenia, to mi lekarka mówiła, żeby ich nie robić, bo w szpitalu chcą mieć świeże i robią na miejscu. Jak tylko wszystko wyjdzie dobrze, to będę chciała mieć zzo. Gaz rozweselający, z tego, co wiem, dają każdej, która chce. Jedynym przeciwwskazaniem jest przewlekła anemia w ciąży. A jeśli ma choć trochę pomóc, to też chętnie skorzystam :)

  Odnośnie nacięcia krocza to uważam tak jak Ty. Wolę, żeby nacięli, jeśli będzie taka potrzeba, niż żeby na siłę je chronili. Z tym kąpaniem to słyszałam, że dla skóry dziecka jest dobre to, że ta maź się na nim utrzymuje jakiś czas i wchłania. Zdziwiłaś mnie natomiast tym, że sale poporodowe są 3-osobowe... Na dniach otwartych mówili, że są 2-osobowe.

  Czyli nie ma sensu brać podkładów na łóżko? Bo ja już niby zapakowałam do torby 3 sztuki, ale chętnie bym z nich zrezygnowała, bo strasznie dużo miejsca zajmują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja trafiłam na sale 3 osobową chyba z powodu nawału rodzących akurat w tym samym czasie.
   Podkłady były na sali - naprawdę sporo, każdy mógł sobie zmieniać je tak często jak tylko chciał. Były też dostępne te duże podpaski Bella.

   Usuń
 6. to ja się w takim razie cieszę,że miałam cesarkę chodź po niej bolało,ale nie musiałam przechodzić przez trudy porodu ty i tak go zniesłaś dzielnie a słyszałam dziewczyny jak krzyczały itp dla mnie koszmar !
  Miałam sale dwu osobową ale za to ordynator bardzo nie miły podczas badania a tak ogólnie reszta ok nie narzekam a rodziłam w Rzeszowie na rycerskiej

  OdpowiedzUsuń
 7. Zazdroszczę Ci tego bycia juz po, mimo bólu i wszystkiego, córeczka zdrowa i jesteście w domku, cudnie! My siedzimy jak na bombie i się zastanawiamy codziennie czy to już:))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem co czujesz, najgorszy moment to sama końcówka. Ale niedługo też już będziesz po. :)

   Usuń
 8. A pamiętasz, jak nazywała się położna, która się Tobą zajmowała? I miałaś może plan porodu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie pamiętam, przedstawiałam mi się ona jak i studentka ale powiem szczerze, że kompletnie nie zwracałam na to uwagi. A na karcie informacyjnej jest tylko nazwisko lekarki, która niby koordynowała mój poród, a potem mnie szyła.

   Usuń
 9. A ja tutaj się podłączę: Gratuluję serdecznie!!! Fajnie, że poszło tak sprawnie, a córcia słodka!! :)))

  OdpowiedzUsuń
 10. czytałam z zapartym tchem, sama jeszcze nie rodziłam i nie jestem w ciąży ale takie posty zdecydowanie pomagają i pozwalają wyobrazić sobie prawidłowy przebieg porodu i wszystkich czynności. Byłaś dzielna!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciesze się ze tak dobrze trafiłaś i wszystko poszło dość gładko ;-)
  A i w szoku jestem co do "prezentow od szpitala" kurde same konkrety - u nas daja kiczowate broszurki i co najwyżej wode + malutki sudocrem.

  Ciekawe jak ja swój porod będę wspominala choć o tym 17msc temu jeszcze nie zapomniałam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja się właśnie najbardziej boję tego nacięcia i szycia...no i lewtywy...Dobrze, że czeka mnie to dopiero w październiku więc zdąże się jeszcze zorientować co do szpitali w mojej okolicy...Gratuluję wytrwałości i życzę dużo zdrowia dla Ciebie i córeczki :-)

  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samego nacięcia się nie czuje - jak zrobi położna na skurczu nie masz szans nic poczuć. Szycie za pierwszym razem było całkowicie bezbolesne, znieczulili mnie konkretnie, ta kobieta była taka średnia - ale na szczęście zszyła bardzo dobrze. Lewatywy też się bałam - ale nie taki diabeł straszny, zresztą naprawdę komfort podczas rodzenia jest inny. Mnie za pierwszym razem nie zrobili, bo ze strachu poszło samo i dali mi spokój - ale potem podczas porodu nie czułam się komfortowo, niestety

   Usuń
  2. Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź ! Mam świetnego ginekologa, którego zanm już 10 lat i mam nadzieję, że będzie przy moim porodzie i te wszystkie mniej przyjemne spray zniosę lepiej...

   Usuń
 13. ja od razu na początku ciąży powiedziałam że w życiu nie zgodze się na naturalny poród dlatego z mojej strony wielki szacun ;), prowadził moją ciąże ordynator ze szpitala więc było wszystko jak chciałam, wszyscy( cały personel ) skakał koło mnie jak przy księznej, nie mam co narzekać:), i co mam powiedzieć gratuluję wytrwałości życzę Tobie i Twojej córeczce( zresztą mega pięknej) zdrówka!! :**

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja na lekarza, który przyjmował mój poród i mnie szył nie mogę powiedzieć złego słowa (mimo, że ścięliśmy się jak leżałam na oddziale na parę dni przed porodem). Zagadywał mnie, dał tak znieczulenie, że nie czułam szycia. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to brak opieki laktacyjnej. Wróciłam do domu kompletnie nie przygotowana do karmienia piersią.

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratuluję Ci, że córcia już w domu :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*

  OdpowiedzUsuń
 16. 19h.. masakra! dobrze,że teraz było krócej ;) Ucałuj Julkę :*. W przyszłości bardzo chcę mieć dziecko, ale okropnie się boję tego bólu.. na sam widok krwi mdleję więc.. może być kiepsko ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana mam to samo, bólu boję się panicznie, choć z pobieraniem krwi nie mam już problemu, pierwsza ciąża i poród mnie z tej przypadłości skutecznie wyleczyły - teraz nie robi to na mnie wrażenia. Wszystko można przeżyć.

   Usuń
  2. Ja też właśnie bólu boję się najbardziej. Przy miesiączce sięgałam po ketonal, bo wytrzymać nie mogłam, a to przecież będzie bolało o wiele bardziej. Ech..

   Usuń
 17. Kurczę podziwiam Cię, dzielna kobietka z Ciebie. Ja od samego początku ciąży byłam nastawiona na cesarkę i tak też się stało. A początek porodu nie był straszny, bóle jak przy bolesnej miesiączce, gorsze dla mnie były krzyki innych rodzących, tak mnie to stresowało że aż cała byłam mokra z tego przejęcia a mój poród nie postępował i rano zrobili mi cesarkę. Też się bałam ale jakoś przeżyłam. Potem najgorsze były trzy dni, strasznie bolało przy wstawaniu z łóżka ale i tak chyba gdybym miała wybierać to wybrałabym ten sam poród

  OdpowiedzUsuń
 18. Tak naprawdę to oprócz bólu bałam się też o dziecko, że może pójść coś nie tak a skutki niedotlenienia mogą być fatalne. Pracowałam z dziećmi niepełnosprawnymi i niestety ale większość z nich była właśnie chora na wskutek uszkodzeń okołoporodowych. No i pozostaje jeszcze trzecia kwestia o której nikt chyba nie wspomniał - satysfakcja seksualna po porodzie naturalnym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się tego bardzo bałam. Dziecko niby zdrowe, a podczas porodu może zostać uszkodzone, bardzo mnie to stresowało, dlatego też wolałam nacięcie, żeby wyszło szybciej i się nie przydusiło.

   Usuń
 19. Ze z nieczuleniem na Ujasku moja koleżanka miała to samo, z tym że oni mówili jej najpierw, że jeszcze za wcześnie, a potem, że nagle ma złe badania i nie można ... Coś mi to się wydaje podejrzane...

  Fajnie, że z karmieniem tak pilnowali, bo ja odnośnie Kopernika to tylko do tego mam zarzut, choć pokarmu nie miałąm i dostałam dopiero jak przyszłam do domu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś tam kombinują z tym znieczuleniem... Teraz już nie chce się tym denerwować, najważniejsze, że jednak dałam rade, no i dobrze, że dają ten gaz od razu, bo nie we wszystkich szpitalach go mają.

   Pomoc przy karmieniu jest naprawdę duża, a kobiety tam pracujące są miłe i oferują fachowe porady.

   Usuń
  2. Ech mam nadzieję, że u mnie nie będą kombinować ze znieczuleniem. Choć nastawiam się raczej, że go nie dostanę. Wolę mieć miłą niespodziankę niż się rozczarować ;) Mi wprawdzie gin mówiła, że w moim przypadku znieczulenie jest nawet wskazane, bo mam wypadanie zastawki mitralnej i zbyt duży wysiłek nie jest wskazany. Na najbliższej wizycie spróbuję ją dopytać, jak to naprawdę jest, bo ona pracuje na Ujastku. Ale pewnie całkowitej szczerości spodziewać się nie mogę ;)

   Usuń
  3. Mam nadzieję, że dostaniesz. Jedna dziewczyna, z którą leżałam - rodziła pierwszy raz - dostała. Jej poród trwał od 12 w południe do 1 w nocy, czyli dużo dłużej niż mój i jej dali. Może to też od tego zależy częściowo? U mnie szło w miarę szybko. Druga dziewczyna też rodziła pierwszy raz - ale jej szło ekspresowo - urodziła w niecałe 3 godziny - bez znieczulenia.

   Usuń
  4. W sumie możliwe. Może zakładają, że przy drugim porodzie wszystko idzie szybciej i obędzie się bez znieczulenia.

   Usuń
  5. Możliwe, że by mi dali, jak by mi szło wolno, bo przecież później nagle dostałam informację, że mogę dostać, z tym, że już było 9 cm rozwarcia - czyli końcówka. Ale to z ich strony nie fer jeśli tak faktycznie jest. Oszczędzą na pacjentkach, bo jednak każde znieczulenie kosztuje szpital. Dobrze, że jednak jakoś to poszło, ale człowiek się trochę namęczył.

   Usuń
 20. Faktycznie, fajny szpital :)

  OdpowiedzUsuń
 21. U mnie akcja też trwała 4,5 godziny, ale moim zdaniem skurcze parte to już pikus. Trzpchnięcia i w 8 minut Jaruś był na świecie. Ale to może po wcześniejszym bólu (byłam na oksytocynie) parte były mniejszym złem. Miałam nacięcie, wolałam to niż bym miała pęknąć aż do odbytu koleżanka tak miała), ale mimo to Ttbyłam mega sprawna -latalam jak samolocik (gdyby pozwolono to o własnych nogach poszłabym do sali). No i miałam takie same odczycie - szycie nie było przyjemne... Mnie szyła sympatyczna pani doktor no ale nie wiem czy to dobrze zrobiła... Ogólnie widzę ze bardzo dobrze trafiłaś, z czego bardzo się cieszę!!! U mnie nie było tak kolorowo :/ Pozdrowienia i jeszcze raz ogromne gratulacje!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, pęknięcie to najgorsze co może być, nierozumieniem osób, które twierdzą, że to jest lepsze niż nacięcie. Nacięcie jest pod kontrolą i małe, a pęknąć można bardzo, nie mówiąc, o tym, że ranę trudniej zszyć, gorzej się goi i może być później problem. Mam ciocie, która pękła podczas porodu, wspomina to koszmarnie, zszyli ją, ale potem całe życie odczuwała negatywne skutki.
   pozdrawiam :)))

   Usuń
  2. Też jestem zdania, że lepsze jest nacięcie niż pęknięcie. I też znam dziewczynę, która pękła aż do odbytu, nic miłego. Dlatego wolę nacięcie. Nawet gin mi mówiła, że takie wyjście jest lepsze, bo lekarzowi łatwiej jest zszyć coś, co ma w miarę regularny kształt, niż jak jest poszarpane.

   Usuń
 22. Aaa, no i co do lewatywy - ja sama musiałam pytać o lewatywe ale nie zrobiono mi jej. Z resztą samo poszło - dwa razy albo trzy tuptalam do wc z kroplówka z oksytocyny ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja miałam poród 2w1 niestety,8 godzin rodzenia i przy partych mały się cofał i nie chciał wstawić w kanał i cesarka;/Nie chciałam,ale dziecko najważniejsze a tetno szalało;(Powód:wysoki prostostan główki.

  OdpowiedzUsuń
 24. W sumie chyba nie tak źle. Jak ja rodziłam w 2010 to u nas znieczulenie w ogóle nie było dostępne, o gazie rozweselającym też nie słyszeli.
  P.S. I taka ciekawostka śniadaniowa: 3 kromeczki chleba a do tego 2 małe plasterki wędliny ;)

  Ale najważniejsze, że jesteście już w domku szczęśliwi. Buziaki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie nie było źle, można było trafić zdecydowanie gorzej.

   Usuń
 25. po takich wpisach tylko sie utwierdzam w przekonaniu ze nigdy nie bede miala dzieci

  OdpowiedzUsuń
 26. Faktycznie nie było źle i co ważnie nie tak długo ;)
  Gratuluję siły i wytrwałości.

  http://rodzice-plus-dziecko.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. Fajnie że masz to już za sobą i maleństwo przy sobie,
  ja mimo wszystko cieszę się że nie mam dzieci i że nie rodziłam , w komforcie czy nie , dla mnie to i tak wydaje się straszne przeżycie .

  OdpowiedzUsuń
 28. Bardzo ciekawy wpis. Po mimo tego ze nie jestem w ciąży przeczytałam go jednym tchem. Byłam bardzo ciekawa standardów porodówek w Krakowie. Póki co słyszałam same negatywne opinie. Jedyne co mnie zaskoczyło to fakt dziwnego podejścia do znieczulania. Początkowo nie chcieli dać później się opamiętali jak było już za późno. Ciekawi mnie fakt czy można zdecydować czy studenci uczący się mogą uczestniczyć w porodzie. Ja np. bym nie chciała.

  OdpowiedzUsuń
 29. Jeśli chodzi o studentów to są oni w każdym szpitalu i chyba raczej nie bardzo jest możliwość powiedzenia, że się ich wizyty nie chce - ale nie wiem dokładnie. Akurat ta studentka pomogła mi, więc ok, ale jak chodzi grupa studentów i patrzy to średnio... z drugiej strony jakoś nauczyć zawodu się muszą. Studentki 1 roku były jeszcze obecne w tym szpitalu i chodziły mierzyć temperaturę jak leżałyśmy na sali - do porodów ich nie dawali.

  OdpowiedzUsuń
 30. OOO, bardzo ciekawy wpis....w sam raz dla osoby planujacej powiekszenie rodziny...super poczytac cos z prawdziwego zdarzenia!!! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 31. W Żeromskim dziecko myją dopiero w 2 dobie życia. Na szkole rodzenia uczyli nas że to lepsze dla skóry dzicka, że nie zostaje od raz przesuszona kosmetykami, a natłuszcza i chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi właśnie jeszcze ta maź porodowa. Jestem fanką tego podejścia, choć Stacha długie włoski też były strasznie poklejone :)

  OdpowiedzUsuń
 32. cieszę, się że jesteś zadowolona. Ciekawa jestem tego gazu rozweselającego :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Jak miło przeczytać taką rzetelną opinię ! Ja również wybrałam Ujastek :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Dawno mnie tu nie było no bo jakby nie patrzeć dopadł mnie jakiś dziwny dołek i chroniczne zmeczenie :( Ciesze sie ze juz masz maleńką przy sobie i że wszystko jest ok!:) Bardzo mi sie jednak nie spodobało to z tym znieczuleniem:( ogólnie ono jest refundowane więc jakbyś je wzięła to jakby kazali Ci płacić to mogłabyś pisać skargę do NFZ:P a maleńkiej nie myli po to by te dobre bakterie które jej dałaś podczas porodu, no, żeby się zasiedliły, wiesz o co chodzi:P Julkę lekko przecierali ale nie myli. Hihi obie mamy Julcie ♥ Moja w lipcu skończy roczek:) Wszystkiego dobrego!!!:):*♥

  OdpowiedzUsuń
 35. Wzruszyłam się jak to przeczytałam

  OdpowiedzUsuń
 36. Rodziłam na Ujastku 2 tygodnie temu i jestem na prawdę zadowolona. Bałam się panicznie i byłam przekonana, że nic nie może się równać z komfortem 1porodu W USA, ale wszystko poszło super. Moje zadowolenie to jednak mieszanka szczęśliwego zbiegu okoliczności z wcześniejszym planowaniem. Szczęśliwie w dniu porodu zrobiłam sobie rano potrzebne badania i na porodówce zjawiłam się z gotowymi wynikami, więc nikt nie odmawiał mi ZZO (chwała temu, kto wymyślił ZZO i chylę czoła przed dziewczynami, które z niego nie korzystają-jak wy dajecie radę?) Miałam umówioną świetną położną, która zadbała o to, żebym nie była nacinana i chroniła krocze. Sam pobyt w szpitalu na prawdę przyzwoity. Czysto, można było liczyć na personel w dzień i w nocy. Panie regularnie kontrolowały i pomagały przy karmieniu maleństwa.
  Polecam ten szpital.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, cieszę się, że wszystko poszło dobrze. :)

   Usuń
  2. A możesz podać nazwisko godnej polecenia położnej na Ujastku?

   Usuń
  3. miałam cesarkę w tym szpitalu i opieka była dobra

   Usuń
  4. Ja również bardzo proszę o jakieś dane tej położnej. Niby na stronie jest informacja o możliwości "wynajęcia" położnej ale nie ma żadnej listy nazwisk więc nie wiem w jaki sposób mam ją wybrać... Jeśli ktoś jeszcze przeczyta ten post i ma miłe doświadczenia z jakąś Ujastkową położną to bardzo bardzo proszę o kontakt - kwiatkosias@gmail.com

   Usuń
  5. kwiatkosias - najlepiej udać się do szpitala i umówić się z daną położną na miejscu, wiem, że tak dziewczyny robią. Niestety nie potrafię podać konkretnych namiarów na daną osobę, ale myślę, że wszystkie położne będą się starały, jeśli umówisz się z nią indywidualnie. Choć ja byłam zadowolona z położnej na która natrafiłam podczas porodu, nie byłyśmy wcześniej umówione, a jednak bardzo mi pomogła i starała się, myślę, że takich pań tam pracujących z powołania jest więcej.

   Usuń
 37. Tragedia ... Na samo przyjęcie czekaliśmy 6 h ... Nie polecam nikomu tego szpitala, pielęgniarki chamskie 0 organizacji.. jednym słowem dramat!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 38. Bardzo cieszę się że trafiłam do szpitala Ujastek urodziłam córeczkę przez cesarskie cięcie przy cięciu atmosfera wspaniała jestem bardzo zadowolona ! niestety dzidziuś urodził się z Zespołem Downa oczywiście wiedzieliśmy wcześniej że taka ewentualność może być ale bardzo długo czekaliśmy na dziecko więc i tak usunięcie nie wchodziło w grę mieliśmy nadzieje że wszystko będzie dobrze , o tym dowiedziałam się o poranku za co dziękuje lekarzowi że nie powiedział mi od razu co i tak by nic nie zmieniło a tak przynajmniej przespałam noc i trochę odpoczęłam . Mała trafiła do inkubatora a mną zajął się personel dostałam osobna sale żebym nie musiał patrzeć jak inne mamy cieszą się swoim szczęściem od razu przyszła pani psycholog zeby ze mną porozmawiać panie położne tez przychodziły i wspierały mnie panie laktacyjne zaczęły ze mną pracować abym mogła małej jak najszybciej zanieść swój pokarm przysłali również fizjoterapeutką oczyszczacie nie mowie ze nie miałam żalu i załamki dlaczego tak się stało, ale gdy oni tak wszyscy mnie wspierali było mi lżej dostałam dużo informacji na ten temat i gdzie mam się udać gdy wyjdziemy ze szpitala pobrali wszystkie badania małej które są potrzebne w szpitalu byłam aż 9 dni żebym mogła się dowiedzieć jak najwięcej i dojść do siebie ,poznałam chyba wszystkie zmiany personelu wszyscy mnie już znali :-) teraz malutka ma już ponad 3 tygodnie a ja nie załamałam się cieszę się że jestem mamą chociaż mam słabsze dni dużo pracy przed nami damy rade, cieszymy się malutką bardzo i jesteśmy dobrej myśli zrobimy wszystko żeby była szczęśliwym dzieckiem mimo choroby Dziękuje lekarzom i całemu personelowi ze szpitala Ujastek i Cieplutko Pozdrawiam !!! Ps Lepiej nie mogłam trafić !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że w szpitalu miałaś dobra opiekę, w takich chwilach wsparcie jest bardzo potrzebne.
   pozdrawiam Ciebie i córeczkę :)

   Usuń
 39. Ja jestem zadowolona polecam ten szpital

  OdpowiedzUsuń
 40. Ja też miałam okazję urodzić dwoje dzieci w Ujastku, jedno i drugie przez cc. Po pierwszej cesarce byłam zachwycona szpitalem, poziomem opieki, lekarzami, położnymi, dla mnie szpital marzeń. Dlatego przy drugiej ciąży też bardzo chciałam rodzić właśnie tam. Niestety druga cesarka to był dla mnie jakiś koszmar.
  Koszmar ten zafundowała mi pani anestezjolog, która nie potrafiła mnie znieczulić. Generalnie chyba miał pretensje, że zjawiłam się w szpitalu w nocy i musiała mnie znieczulić do cięcia. Oczywiście nie udało jej się, bo po podaniu leków znieczulenie nie zadziałało. Czułam wszystko, łącznie z zakładaniem cewnika do pęcherza moczowego, normalnie ruszałam nogami. Powiedziałam o tym, ale pani dr chyba mi nie uwierzyła i musiała "sprawdzić" czy nie kłamię. Zrobiła drugie podejście, tym razem poszło trochę lepiej bo zaczęłam delikatnie tracić czucie. Niestety chirurdzy stojący nade mną nie odczekali i zaczęli ciąć... Czułam wszystko, każde przecięcie, szarpanie itd. Darłam się z bólu, myślałam, że nie wytrzymam i że gram w jakimś tanim horrorze... Mówiłam cały czas, że czuję, że boli i że chyba coś nie jest tak jak ma być. Zero reakcji!!! Po dłuższej chwili pani dr, która mnie znieczulała powiedziała, że musze wytrzymac bo i tak nic mi nie może podać dopóki nie wydobędą dziecka. Nie wiem jak, ale wytrzymałam... Koszmar. Dodam tylko, że leżałam na sali z dziewczyną, która miała podobną sytuację i po nie udanym znieczuleniu do kręgosłupa dostała znieczulenie ogóle. Nikt jej nie kazał wytrzymać cesarki na żywca.
  Poza koszmarnymi doświadczeniami z sali operacyjnej nie oceniam szpitala jako zły. Opieka bardzo dobra, ciągle leki p/bólowe, położne na każde zawołanie, doradca laktacyjny również, personel bardzo miły. Niestety to co przeżyłam to moje i kolejny raz nie zdecydowałabym się na ten szpital i gdyby moje pierwsze cięcie wyglądało właśnie tak to nigdy więcej nie zdecydowałabym się na dziecko.

  OdpowiedzUsuń
 41. Rodziłam w Ujastki moją pierwszą córkę - ciąża bez powikłań, miało być wszystko ok. Miałam cc z racji nieprawidłowego ułożenia mojej Wiki - zabieg i opieka ginekologiczna wspaniała - zabieg i znieczulenie wykonane bardzo profesjonalnie, pielęgniarki ginekologiczne baaaardzo miłe i pomocne ! Problem się zaczął kiedy okazało się że Wiki (którą położna wymierzyła o 10cm więcej niż miała i tak mam w wypisie) pomimo że dostała od razu 10pkt Apgar !!! była sina i nie umiała się docieplić w inkubatorze.... a reszta to był już koszmar !!! Przeniesiono ją na Patologie Noworodka szpitala Ujastek gdzie pracuje NIEDOUCZENI i BEZ SERCA LEKARZE !!!!!!!! już nawet nie wspomnę o "godzinach odwiedzin dziecka - jak w więzieniu. Nie wiedzieli co jest mojej córce - wykonali jej t krotnie USB p/ciemiączkowe twierdząc że jest wszystko ok - a potem tylko ją kuli na ślepo dopatrując się w niej chorób których nie było - a to jednego dnia przyszła p. szacowna doktor mówiąc że na pewno ma guza w brzuchu i dlatego nie chce jeść ale w USG nic nie ma (i nigdy nie miała tam guza!) a to ma wadę genetyczną i na 100% będzie upośledzona i że mam się z tym tak po porostu pogodzić -na pytanie jaka - "nie wiem ale jakaś", po czym przyszła genetyk i wyprosiła rodziców (sama jestem lekarzem i na studiach uczono mnie że obraz genetyczny odnosi się i porównuje z rodzicami a wywiad genetyczny z nimi jest najważniejszy - mnie wyproszono i nikt o nic nie pytał) Na szczęście wyniki genetyczne nie wykazały patologii, na kolejne pytania o sposób leczenia i diagnozę usłyszałam 3dnia pobytu dziecka w szpitalu że "pani zadaje za dużo pytań, ja mam 10lat doświadczenia jako lekarz i wiem co robię - jasne - nie miała pojęcia co robi, a jako lekarz 10lat doświadczenia to tak na prawdę 5lat szkolenia i 5lat pracy po specjalizacji -no szał!!!! Przez tydzień prosiłam się żeby pozwolili mi przystawić córkę do piersi- miałam pokarm który odciągałam i dawałam żeby ją karmili - ale szacowne pielęgniarki nigdy nie miały cierpliwości żeby dawać Wiki butelkę -jadła z przerwami co jak mi jedna z pielęgniarek w złości jednego dnia powiedziała -"bo dziecko je powoli i z przerwami a my nie możemy całego dnia tylko nad nią spędzić mamy też inne" - powiedziałam że ja mogę siedzieć i karmić ją poza ich wyznaczonymi porami posiłków ale - NIE - nie jadła zgodnie z ich harmonogramem więc dawali jej sondę !!! Jak w końcu uprosiłam lekarkę żeby się zgodziła - Wiki z taką przyjemnością się do mnie przytuliła i początkowo z trudem ale szybko nauczyła się ssać pierś i nagle "jakimś cudem" z niejadka miała ogromny apetyt - jak udało nam się ją wyrwać z tego okropnego oddziału okazało się w badaniach USG p/ciemiączkowym że ma ślady po infekcji wewnątrzmacicznej prawdopodobnie wirusowej czego moje badania standardowe w ciąży nie wykryły. Dziecko chętnie jadło mój pokarm. Ale czegoś czego im NIGDY W ŻYCIU NIE WYBACZĘ - już na oddziale noworodkowym prosiła o badania okulistyczne - Wiki urodziła się z białą kropką zamiast źrenicy - bałem się że to zaćma lub guz oka.... ale jak tamtejsi Kretyni Lekarze stwierdzili -"to taka uroda oka i jej samo przejdzie" - chyba tylko dlatego że jestem lekarzem powstrzymało mnie żeby wyjść z nimi na drogę sądową którą na pewno bym wygrała - okazało się że to właśnie po infekcyjny zrost w gałce ocznej - tzw Zaćma wikłająca - teraz Wiki jest już po 2 operacjach i jest rehabilitowana ale jak bym nie była świadoma możliwego zagrożenia i posłuchała Lekarzy z Ujastka - pewnie Wiki trzeba by usunąć oko - bo wg nich miało to samo minąć !!!! OMIJAM TEN SZPITAL SZEROKIM ŁUKIEM a w pracy zwracam uwagę czy nie wysyłam moich pacjentów do któregoś z lekarzy tam pracujących - nie chciałabym żeby zrobili moim pacjentom krzywdy.....

  OdpowiedzUsuń
 42. ahhhh prosze ten szpital to powinni zamknac. Wiem bo sama mialam cesarke a lekarz narzekal ze obiadu nie jadl. Jakosc i sposob podejscia do pacjenta nadal tragiczny. Kiedy zobaczylam malenstwo to sie poplakalam ze szczescia a lekarz na mnie warknął "niech sie Pani nie rusza bo zle zszyje!!!!" taka kutura lekarska. cala cesarka trwala 15-20 min. Gdzie tu etyka ... .Nie polecam

  OdpowiedzUsuń
 43. Opowiem wam opinię o szpitalu Ujastek z trochę innej perspektywy. Dość długo z żoną przygotowywaliśmy się do pierwszego porodu, niewątpliwie nie jest to codzienna sytuacja. Staraliśmy się dowiedzieć o tym co może nas spotkać jak najwięcej, tak by jak najmniej nas mogło zaskoczyć. Na Ujastku byliśmy na dniach otwartych i wtedy wstępnie zdecydowaliśmy, że będziemy tam rodzić. Zajęcie w szkole rodzenia (nie na Ujastku) i omówienie Krakowskich porodówek tylko podbudowały naszą opinię. Podczas rutynowej wizyty u ginekologa w 33 tygodniu ciąży dostaliśmy skierowanie do szpitala z powodu skracającej się szyjki macicy. Nie zastanawialiśmy się nad szpitalem pamiętając opinie położnej ze szkoły rodzenia, że jeśli w ciąży mogą zdarzyć się problemy to poleca Ujastek i Kopernika. Żona została przyjęta na odział, lekarze zdiagnozowali również cholestazę. Po około tygodniu gdzie wszystko szło już w dobrą stronę żona dostała silnych dreszczy i tętno dziecka znacznie wzrosło. Stan zagrażał życiu dziecka, lekarze natychmiast zdecydowali się na cesarkę. W tym miejscu słowa uznania należą się całemu zespołowi szczególnie Pani anestezjolog, która krok po kroku przez cały czas trwania zabiegu informowała żonę co ją za chwilę czeka. Nasz dzielny wojownik trafił na intensywną terapię noworodka. Podczas całego naszego pobytu na poszczególnych salach tego oddziału przekonaliśmy się o prawdziwej zalecie tego szpitala. Cały personel ma jeden cel URATOWAĆ MALUSZKA! Wszystkie "składowe" szpitala działają bardzo sprawnie w tym jednym kierunku. Są ścisłe zasady, które szpital narzuca rodzicom jak odwiedziny pojedynczo w godzinach 12-15. Ale jeśli zdasz sobie sprawę, że to wszystko służy dobru dziecka nie mają one już żadnego znaczenia. Personel to w 95% osoby z powołaniem, służą radą i pomocą. Doskonale zdają sobie sprawę, że kontakt matki z dzieckiem jest bardzo ważny. Niejednokrotnie zdarzało mi się wraz z położną przenosić fotel dla żony pomiędzy inkubatorami, tak aby chociaż przez chwilę mogła kangurować naszego malca:) Wystarczyła jedna prośba, aby położna zostawiła swoje obowiązki "drugiej wagi" i wyjęła naszego wojownika z inkubatora, aby pomimo kilkunastu rurek i wkuć położyć go na piersi żony. Piszę to, abyście drogie Panie niestety brały pod uwagę to, że nie zawsze jest tak jakbyśmy tego chcieli. Dlatego przy wyborze szpitala bierzcie również pod uwagę to czy szpital poradzi sobie w każdej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 44. Witam, Córeczkę urodziłam przez cc na Ujastku w październiku bieżącego roku. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu porodu, opieki nade mną i Małą. Spotkałam się z ogromną życzliwością personelu, począwszy od lekarzy, położnych, pielęgniarek, przez panie kucharki i salowe. Podejście do pacjenta, warunki lokalowe, posiłki, czystość oceniam na poziomie bardzo dobrym. Nie mam się do czego przyczepić. Gdybym miała rodzić kolejne dziecko, to tylko w Ujastku.

  OdpowiedzUsuń
 45. rodziłam tam 2 razy...pierwszy poród i położna która mowi: "nie dżyj się- chciałaś tego dziecka". rodziłam 10 godzin, miałam jedna butelke wody mineralnej i gdy się skończyła grzecznie poprosiłam o szklankę wody (mąż poszedł kupic wode, ale nie wiedzialam kiedy wroci) ta sama położna odparła ze mąż mi poszedł po wodę i ona nie jest od tego... od początku prosiłam o znieczulenie- od razu mi powiedziała ze nie dostanę. tak krzyczałam, ze sprzątaczka przyszła i bez pytania włożyła mi jakieś czopki pewnie pyralgine...oczywiście pod nieobecność męża. jako że był to mój pierwszy poród byłam przerażona i nie próbowałam nawet protestować przewciwko podlemu traktowaniu. czułam się bardziej jak worek ziemniaków niż pacjent... przy drugim porodzie trafiła się jakaś starsza położna co pozjadala wszystkie rozumy. chciała mnie pouczać. a na koniec powiedziała ze chyba już nie będę mieć więcej dzieci bo trójkę ciężko wychować i wyżywić. Postanowiłam znów się nie odzywać. powiedziałam dziękuję za opiekę i tyle. gdybym im zapłaciła pewnie byłoby inczaej ale było fatalnie. do lekarzy nie mam zastrzeżeń. kulturalni i profesjonalni

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)

Ps. Reklamy kasuje, więc proszę o ich nie umieszczanie